החשיבות של ביטוח סייבר בנוף העסקי של ימינו

דרור כהן
דרור כהן

מרץ 2, 2023

ביטוח סייבר, המכונה גם ביטוח סיכוני סייבר, הוא סוג של פוליסת ביטוח שנועדה להגן על אנשים, משפחות ובעיקר עסקים מפני סיכונים ואיומים מבוססי אינטרנט. עם העלייה במתקפות הסייבר ובפריצות המידע בשנים האחרונות, עסקים רבים מזהים את הצורך בביטוח סייבר כחלק מאסטרטגיית ניהול הסיכונים שלהם ובצק. לא קשה לדמיין חברות שנופלות קורבן להאקרים שהצליחו להשיג גישה למאגרי המידע שלהם והעתיקו מידע רגיש, כולל פרטי כרטיסי אשראי של לקוחות, נתונים סודיים ומידע אישי, או אפילו רשומות רפואיות רגישות ביותר. 

סוג זה של תקיפה ידוע בתור מתקפת סייבר או לוחמת סייבר ולמרבה הצער, זה כבר לא רק תרחיש מדע בדיוני שרואים בסרטים עתידניים. בשנים האחרונות, כמה חברות ידועות וסוכנויות ממשלתיות ברחבי העולם סבלו ממתקפות סייבר, כולל פייסבוק, מסד הנתונים הביומטרי ההודי Aadhaar ורשת המלונות Marriott- בכולן נגנבו פרטים אישיים של לקוחות ולעתים אף נמכרו לשימוש של גורמים נוספים.

כל הדברים המהותיים בביטוח סייבר

האקרים אינם מפלים בין חברות קטנות, בינוניות וגדולות, קבלנים או אפילו אנשים פרטיים עם ביטוח משרד, מכיוון שהם מבינים שכל אחד עלול להיות פגיע להתקפות סייבר. כדי להגן על עצמכם מפני סיכונים כאלה, חברות, ביניהן גם כאלו הנחשבות לקטנות ובינוניות, ואנשים פרטיים, יכולים לבחור להשקיע בביטוח סייבר ייעודי. אם אתם קבלנים למשל תוכלו למצוא מידע נוסף עבור ביטוח קבלנים והאם הוא כדאי לכם.

האמת היא שכיום כמעט וכל בית עסק או מוסד, בין השאר גם אוניברסיטאות, בתי חולים, קרנות ביטוח, חברות אשראי, בנקים, אתרי מסחר אלקטרוני ובעלי מקצועות חופשיים, נמצא בסיכון לפגיעה. המניעים מאחורי התקפות סייבר יכולים להיות כלכליים, פליליים, אנרכיסטיים או פוליטיים, והמציאות היא שזה יותר ויותר מאתגר למנוע חדירות סייבר לחלוטין.

ביטוח סייבר

מה כלול בפוליסת ביטוח סייבר?

פוליסת ביטוח סייבר מכסה בדרך כלל מגוון סיכונים, כגון פרצות מידע, התקפות פריצה וסוגים אחרים של פשעי סייבר (לוחמה קיברנטית). היא עשויה גם לכסות עלויות הקשורות לשחזור נתונים, הפרעות עסקיות, הוצאות משפט והוצאות יחסי ציבור.

אחד היתרונות המרכזיים של ביטוח סייבר הוא שהוא יכול לעזור להפחית את ההשפעה הכספית של מתקפת סייבר. לדוגמה, ייתכן שעסק יוכל להחזיר חלק מהעלויות הכרוכות בפרצת מידע, כגון יידוע אנשים שנפגעו, מתן שירותי ניטור אשראי ותשלום קנסות רגולטוריים.

על מנת לקבל פוליסת ביטוח סייבר, עסקים בדרך כלל עוברים הערכת סיכונים על ידי מומחים מתחום הסייבר כדי לקבוע את רמת הכיסוי הדרושה. עלות הפוליסה תהיה תלויה במגוון גורמים, כגון גודל וסוג העסק, הענף בו הוא פועל ורמת אמצעי האבטחה הקיימים.

פוליסות הביטוח הסטנדרטיות שעסקים לרוב מחזיקים (כמו: ביטוח עסק, אחריות מקצועית, צד שלישי, דירקטורים וכו’) אינן מכסות את העסק שלכם במקרה של מתקפות סייבר וביום תביעה אתם עלולים להיות חשופים להוצאות כלכליות משמעותיות ללא המענה הביטוחי של פוליסה זו.

בעוד שביטוח סייבר יכול לספק שכבת הגנה חשובה, אין לראות בו תחליף לאמצעי אבטחת סייבר חזקים. עסקים צריכים לנקוט בצעדים כדי למזער את סיכוני הסייבר שלהם, כגון הטמעת סיסמאות חזקות, הדרכת עובדים בנושא היגיינת סייבר ושמירה על עדכניות של תוכנות ומערכות.

קבל הצעת מחיר לביטוח סייבר חינם.

השאר את הפרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם.

איך לבחור פוליסת ביטוח סייבר?

בחירת פוליסת ביטוח סייבר יכולה להיות תהליך מורכב, אך הנה כמה גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון:

  • כיסוי: חפש פוליסה המציעה כיסוי לסוגים הספציפיים של סיכוני הסייבר שהעסק שלך מתמודד איתם. זה עשוי לכלול פרצות נתונים, התקפות כופר, הונאות הנדסה חברתית ועוד. ודא שאתה מבין מה מכוסה ומה לא בפוליסה.
  • מגבלות: שקול את גבולות הכיסוי שמציעה הפוליסה. הכוונה היא לסכום המקסימלי שחברת הביטוח תשלם במקרה של תביעה. ודא שהמגבלות מספיקות לכיסוי העלויות הפוטנציאליות של מתקפת סייבר.
  • השתתפות עצמית: ההשתתפות העצמית היא הסכום שעליכם לשלם מכיסכם לפני כניסת פוליסת הביטוח. וודאו שאתם יכולים לעמוד בסכום ההשתתפות העצמית ושהוא סביר בהתחשב ברמת הכיסוי שאתם מקבלים.
  • המוניטין של המבטח: קחו בחשבון את המוניטין והיציבות הפיננסית של חברת הביטוח. חפש מבטח עם רקורד חזק של תשלום תביעות ומעמד פיננסי איתן.
  • שירות לקוחות: חפשו מבטח שמציע שירות לקוחות ותמיכה טובים. כדאי למצוא כזה שמאפשר פנייה במספר אמצעים (שירות לקוחות בווטסאפ, אונליין, במייל וכו’), זה יכול להיות חשוב אם אתה צריך להגיש תביעה בזמן אמת או אם יש לך שאלות לגבי הפוליסה שלך.
  • עלות: לבסוף, שקול את עלות הפוליסה. למרות שחשוב לקבל פוליסה שמציעה כיסוי הולם, אתה גם רוצה לוודא שהיא משתלמת עבור העסק שלך. קבל הצעות מחיר ממספר מבטחים והשווה כיסוי ועלות כדי למצוא את ההתאמה הטובה ביותר לצרכים שלך.

עסקים רבים לוקחים יועצים מקצועיים או שואלים סוכן ביטוח מומלץ מתחום הסייבר שיודעים לשאול את חברות הביטוח את כל השאלות הנכונות, להשוות עלויות ולייעץ לכם איזו פוליסה מתאימה לעסק הספציפי שלכם. כמו גם להיות לצידכם במידה וחלילה יש צורך להפעיל את הפוליסה ולנהל תהליך של תביעת כספים מחברת הביטוח שבחרתם. על ידי התחשבות בכלל הגורמים האלו וביצוע בדיקת הנאותות שלך, תוכל לבחור בפוליסת ביטוח סייבר המספקת את רמת ההגנה הנכונה לעסק שלך.

ביטוח סייבר נהיה קריטי

השכיחות של מתקפות סייבר בנוף העסקי של היום מדגישה את החשיבות הקריטית של ביטוח סייבר. חברות מכל הגדלים והענפים עומדות בפני הסיכון להיות ממוקדות על ידי פושעי סייבר המבקשים לגנוב נתונים רגישים, לגרום לקריסות אתרים ולשבש פעילות. 

למרות שאי אפשר למנוע לחלוטין חדירות סייבר, השקעה בביטוח סייבר יכולה לספק רמת הגנה ותמיכה כספית במקרה של מתקפת סייבר. בעת בחירת פוליסה, חשוב לקחת בחשבון גורמים כגון כיסוי, מגבלות, גובה השתתפות עצמית, מוניטין של המבטח, שירות לקוחות ועלות. עם זאת, חשוב לעסקים לנקוט בצעדים יזומים כדי למנוע התקפות סייבר מלכתחילה. 

על ידי נקיטת אמצעי הזהירות הדרושים והבטחת ביטוח סייבר, חברות יכולות להגן על עצמן מפני הפסדים כספיים פוטנציאליים ונזק מוניטין הנגרם כתוצאה ממתקפות סייבר.

קבל הצעת מחיר לביטוח סייבר חינם.

השאר את הפרטים ואחד מנציגנו יחזרו אליך בהקדם.

לסיכום

ככל שהתקפות סייבר הופכות יותר ויותר מתוחכמות ותכופות, זה נהיה חיוני לעסקים לנקוט בפעולה ולהגן על עצמם מפני הפסדים כספיים פוטנציאליים ופגיעה במוניטין. אם עדיין לא עשית זאת, שקול להשקיע בביטוח סייבר כדי להבטיח שהארגון שלך מכוסה כראוי במקרה של מתקפת סייבר. קח את הזמן כדי לחקור ולהשוות פוליסות של חברות ביטוח שונות כדי למצוא את ההתאמה הטובה ביותר לצרכים הייחודיים של העסק שלך. 

על ידי נקיטת אמצעים יזומים והבטחת ביטוח סייבר, תוכל לצמצם את הסיכונים הכרוכים בהתקפות סייבר ולהגן על הנכסים והמוניטין של הארגון שלך. אל תחכה עד שיהיה מאוחר מדי, פעל עכשיו כדי להגן על העסק שלך מההשלכות הפוטנציאליות של מתקפת סייבר.

דרור כהן
דרור כהן

מייסד האתר

“דרור הוא מומחה ותיק עם למעלה מ-10 שנות ניסיון בענף. הוא בעל תואר במימון וסייע לאינספור אנשים ועסקים לנווט בעולם הביטוח המורכב. התשוקה של דרור ללמד אחרים על חשיבות של כיסוי ביטוחי נכון הובילה אותו לפתוח את הבלוג “סוכן ביטוח”, שבו הוא חולק את התובנות שלו, עדכוני התעשייה וטיפים כיצד לקבל החלטות ביטוח מושכלות. עם הידע המעמיק שלו וסגנון הכתיבה הקל להבנה, דרור ביסס את עמו כקול מהימן בקהילת הביטוח.”

קבל הצעת ביטוח מסוכן ביטוח מורשה
בריאות
דירה
חקלאי
יהלומים
ימי
רכב
בריאות
× דבר עם סוכן ביטוח
דילוג לתוכן