ביטוח ליום אחד – כל הפרטים שתרצו לדעת

דרור כהן
דרור כהן

מרץ 1, 2023

ביטוח רכב ליום אחד יכול להיות אופציה מצוינת לנהגים הזקוקים לכיסוי לטווח קצר. הוא גמיש, קל לרכישה ומספק כיסוי מקיף לזמן מוגבל. 

כחלק מכך, מרכיב ביטוח החובה, כשמו כן הוא- חובה לנהגים ברוב מדינות העולם, וכן גם בישראל. ועל כן במקרים שבהם את/ה, או מישהו מבני משפחתך, צריך להשתמש ברכב רק ליום או יומיים, ולא רוצה לשלם עבור פוליסת ביטוח הרכב לשנה שלמה, ביטוח רכב ליום אחד הוא כנראה הפתרון עבורך.

כל הדברים המהותיים בביטוח ליום אחד - כל מה שאתה צריך לדעת

ביטוח רכב ליום אחד (או לימים אחדים) מספק כיסוי לטווח קצר לנהגים שצריכים להשתמש ברכב לתקופה מוגבלת. ניתן לרכוש אותו במהירות ובקלות, והכיסוי הניתן בביטוח מסוג זה הוא לא רק חובה אלא גם מקיף. כמה סיבות נפוצות לשימוש בביטוח רכב ליום אחד כוללות השאלת רכב של חבר/ מכר, שימוש ברכב של ההורים בזמן שהם בחופשה, השכרת רכב לימים אחדים או נסיעת מבחן ברכב חדש לפני קנייתו. בכל סיבה שלא תהיה- ברגע שעליתם על רכב, גם אם רק לשעה קלה, חשוב שתוודאו שיש בידכם ביטוח פעיל בתוקף שמכסה אתכם ואת הרכב ומאפשר לכם לנהוג בשלווה.

עם זאת, חיוני לשקול את היתרונות והחסרונות לפני קבלת החלטה ולהשוות פוליסות ומחירים ממבטחים שונים כדי למצוא את העסקה הטובה ביותר.

ביטוח יום אחד

מהם היתרונות והחסרונות של ביטוח ליום אחד?

ישנם מספר יתרונות לשימוש בביטוח רכב ליום אחד. ראשית, זה זול יותר מפוליסות ביטוח שנתיות, מכיוון שאתה משלם רק עבור הזמן שאתה צריך להשתמש ברכב. שנית, הוא מספק כיסוי מקיף, כולל כיסוי אחריות, התנגשות וגניבה, בדיוק כמו פוליסות ביטוח רכב רגילות. לבסוף, הוא גמיש, ואתה יכול לקנות אותו ליום או לכמה ימים, בהתאם לצרכים שלך.

עם זאת, ישנם כמה חסרונות שיש לקחת בחשבון בעת שימוש בביטוח רכב ליום אחד. ראשית, זה יכול להיות יקר יותר מפוליסות ביטוח רכב רגילות אם אתה צריך להשתמש בו לעתים קרובות. שנית, ייתכן שתצטרך לשלם השתתפות עצמית גבוהה יותר במקרה של תאונה, מכיוון שמבטחים עשויים לראות בביטוח ליום אחד סיכון גבוה יותר. כמו כן, ביטוח זה לרוב ניתן רק לנהג ספציפי ואינו מאפשר לבטח מספר נהגים בו זמנית, אלא בתוספת תשלום.

גם ברכישת ביטוח רכב ליום אחד, חיוני להשוות בין פוליסות ומחירים של מבטחים שונים, להקפיד לקרוא בעיון את התנאים וההגבלות, ולודא שהפוליסה מכסה את סוג המכונית שבה תשתמש.אם בבעלותך רכב מסוג גרר, קרא עוד על ביטוח נגררים.

מה לבדוק לפני שרוכשים ביטוח ליום אחד?

על אף שזהו ביטוח זמני שנרכש רק למספר ימים בודדים, או אפילו ליום אחד בלבד, ישנם מספר דברים שחשוב לבדוק טרם הרכישה. הנה מספר דוגמאות חשובות:

 • כיסוי: ודא שהפוליסה שתבחר מספקת את הכיסוי הדרוש לך. זה כולל ביטוח חובה, צד ג’ או ביטוח מקיף (הכולל בתוכו גם ביטוח צד ג’).
 • השתתפות עצמית: בדוק את גובה ההשתתפות העצמית, שהיא הסכום שעליך לשלם מכיסך במקרה של תאונה. ודא שזה הגיוני ובמחיר סביר בו תוכל לעמוד במידת הצורך.
 • זכאות: ודא שאתה זכאי לביטוח רכב ליום אחד. זה בדרך כלל דורש רישיון נהיגה בתוקף ורישום נהיגה ללא היסטוריית תאונות קודמות.
 • סוג הרכב: בדקו שהפוליסה מכסה את סוג הרכב שבו תשתמשו. חלק מהמדיניות עשויה להחריג סוגים מסוימים של מכוניות או כלי רכב.
 • מחיר: השווה מחירים ממבטחים שונים כדי למצוא את העסקה הטובה ביותר. זכור כי האפשרות הזולה ביותר עשויה לא תמיד לספק את הכיסוי הטוב ביותר. עלות מול תועלות זו תמיד השיטה הנכונה, כאשר גם מקרי קיצון צריכים להילקח בחשבון.
 • תנאים והגבלות: קרא בעיון את תנאי המדיניות, לרבות כל אי הכללה או הגבלה. ודא שאתה מבין מה מכוסה ומה לא.

השלבים ברכישת ביטוח רכב ליום אחד

רכישת ביטוח רכב ליום אחד היא תהליך פשוט יחסית. להלן השלבים שיש לבצע:

 1. מחקר והשוואה: חקרו מבטחים שונים המציעים ביטוח רכב ליום אחד והשוו את הפוליסות, המחירים והכיסוי שלהם. לשמחתנו כמעט כל המידע שיש לחברות הביטוח לתת קיים היום גם בצורה מקוונת, חיפוש פשוט באינטרנט יעלה לכם את האפשרויות הרבות הקיימות בתחום כולל טווח העלויות.
 2. קבלו הצעת מחיר: לאחר שזיהיתם מבטח רלוונטי, היכנסו לאתר שלו ובקשו הצעת מחיר לביטוח רכב ליום אחד. יהיה עליכם לספק מידע בסיסי, לרבות שם הנהג המתבטח, כתובתו, מספר רישיון הנהיגה, היצרן ודגם המכונית שבה ישתמש.
 3. ספק תשלום: אם אתה מרוצה מהצעת המחיר, ספק פרטי תשלום לרכישת הפוליסה. חלק מהמבטחים עשויים לדרוש תשלום מראש, בעוד שאחרים עשויים לאפשר לך לשלם מאוחר יותר.
 4. קבלת פוליסה: לאחר ששילמת עבור הפוליסה, עליך לקבל אישור בדוא”ל עם מסמך פוליסה המתאר את הכיסוי, התנאים וההגבלות.
 5. הדפסה או שמירה של פוליסה: חשוב להדפיס או לשמור עותק של מסמך הפוליסה ולהחזיק אותו איתך, לצד רישיון נהיגה ישראלי בתוקף, בעת הנהיגה ברכב.

שמרו את הפוליסה שרכשתם במקום זמין וקל לשימוש כך שתוכלו לשלוף אותה במהירות. זכרו שסיטואציה שבה נדרש להראות או להפעיל פוליסת ביטוח היא לרוב סיטואציה מלחיצה ולכן תמיד כדאי לשמור פוליסות ביטוח במקום שהגישה אליו נוחה, קלה על הזיכרון ולא דורשת מאמץ יוצא דופן.

חשוב לציין שלא כל המבטחים וסוכני ביטוח מציעים ביטוח רכב ליום אחד, והזמינות עשויה להשתנות בהתאם למיקומכם ולסוג המכונית בה תשתמשו. הקפד לחקור אפשרויות שונות ולהשוות מדיניות כדי למצוא את העסקה הטובה ביותר עבור הצרכים שלך.

לסיכום

ביטוח רכב ליום אחד יכול להוות פתרון פרקטי לנהגים הזקוקים לכיסוי קצר טווח למטרה מסוימת, כמו השאלת רכב של חבר או השכרת רכב ליום אחד. הוא זול יותר מפוליסות ביטוח שנתיות, מספק כיסוי מקיף וגמיש. עם זאת, חיוני לשקול את היתרונות והחסרונות לפני רכישת פוליסה, כגון עלות והשתתפות עצמית, ולבדוק את הכיסוי, הזכאות והתנאים. בעת רכישת ביטוח רכב ליום אחד, חקרו מבטחים שונים, קבלו הצעןת מחיר, בחרו במבטח הרלוונטי אליכם וקבלו את מסמך הפוליסה, אותו רצוי לשמור אתכם בעת השימוש ברכב. 

בסופו של דבר, ביטוח רכב ליום אחד יכול להיות קריטי בסיטואציות בלתי צפויות שעלות להתרחש, במיוחד כשמדובר ברכב בו אינכם נוהגים לעיתים קרובות. זכרו שביטוח החובה הינו מסמך נדרש על פי חוק  ובכל מה שנוסף עליו, בדקו שבחרתם את הבחירה הנכונה לצרכים ולנסיבות שלכם.

אם אתה שוקל לרכוש ביטוח רכב ליום אחד, הקפד לעשות את המחקר שלך, להשוות פוליסות של חברות ביטוח שונות, ולבדוק היטב את הכיסוי והתנאים כדי למצוא את העסקה הטובה ביותר עבור הצרכים שלך.

דרור כהן
דרור כהן

מייסד האתר

“דרור הוא מומחה ותיק עם למעלה מ-10 שנות ניסיון בענף. הוא בעל תואר במימון וסייע לאינספור אנשים ועסקים לנווט בעולם הביטוח המורכב. התשוקה של דרור ללמד אחרים על חשיבות של כיסוי ביטוחי נכון הובילה אותו לפתוח את הבלוג “סוכן ביטוח”, שבו הוא חולק את התובנות שלו, עדכוני התעשייה וטיפים כיצד לקבל החלטות ביטוח מושכלות. עם הידע המעמיק שלו וסגנון הכתיבה הקל להבנה, דרור ביסס את עמו כקול מהימן בקהילת הביטוח.”

קבל הצעת ביטוח מסוכן ביטוח מורשה
בריאות
דירה
חקלאי
יהלומים
ימי
רכב
בריאות
× דבר עם סוכן ביטוח
דילוג לתוכן